Satış Ortaklığı ve Türkiye

Berbat geçen bir sınav haftasından sonra sürekli girip istatistiklerini kontrol ettiğim bloguma çalışma masama not aldığım konuları girmeye başlıyorum her ne kadar uykusuz olsam da. Bu konulardan en önemlisi iş kategorisi olarak bu konu yani satış ortaklığı konusu.

Yurt dışında çok uzun zamandır satış ortaklığı sistemi hem satıcılar hem de ürün sahipleri için çok güzel bir sistem olarak devam etmektedir. Bu sayede ürün sahipleri cirolarını onlarca katına çıkarırken bütün potansiyel müşterilerine temsilciler vasıtasıyla erişme imkanı bulmaktadır. Düşünsenize müşterileri dükkanınıza ya da sitenize çekmek için profesyonel düzeyde pazarlama ya da reklam yapmak zorunda kalırsınız bunun için inanılmaz bütçeler ayırmanız yada bulmanız gerekir. Daha kazanmadığınız parayı reklam olarak yatırıp risk almaktansa sizin için çalışacak arkadaşlar edinmek ve onlara emeklerini kazandıktan sonra vermek hiç de fena bir yöntem değildir…

Satış ortakları kısmına geldiğimizde ise reel hayatta çok güzel işleyen bu yöntem internet için de oldukça güzel bir yöntemdir. Webmasterlar ya da pazarlamacılar bu sayede sanal hayattan da iyi kazançlar elde edebilirler. Yıllardır sitelerine reklam alarak harcadıkları emeklere nazaran gülünç paralar kazanan insanların hak ettiklerini kazanmalarına yardımcı olacak satış ortaklıkları bu sayede insanların motivasyonunda inanılmaz katkı sağlamaktadır.

Türkiye’de internetten alışveriş yapmanın önünde bazı bariyerler vardı. Şimdi onlar da yavaş yavaş kalkmaya başladı ve internetteki bütün yeniliklere inanılmaz bir hızda adapte olan Türk İnternet Kullanıcısı geç kalmış olmasına rağmen bu alanda kısa zamanda aranılan bir pazar olarak kendine yer bulacağına inanıyorum.

Eticaret yapan bir çok firmanın siteleri satış ortaklığı sistemini bir şekilde bünyelerine katmaya başladılar. Özellikle yazın sona ermesiyle mali yönden planlama yapan şirketler birbiri ardına satış ortaklığı sistemlerini yayına aldılar. Ayrıca zanox Türkiye pazarına giriş yaptı. İnternet gelirleri oran olarak çok gerilerde olan satış ortaklığı kısa süre içinde patlama yapacak gibi duruyor ve bu bakir alanda istediğiniz yeri çok kolay bir şekilde alabilirsiniz tabii ki iyi bir planlamayla.

Reklamlar
Bu yazı işten içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s