About

2009’dan beri düzenli yazma hevesi ile açtığım onlarca bloga birkaç satır karalayıp bıraktıktan sonra yapacaklar listeme “2011’de düzenli blog yazacaksın” diye not tutmuştum. Sonra 2011’i beklemeye gerek olmadığı kanaatine vararak hemen yazmaya koyuldum. Hevesim tekrar geçer diye korkmam işe hemen koyulmamda en büyük etmen olmuştu…

Diğer bloglarımda da ilk yazı olarak ben kimim? diye bir yazı yazıyordum, geleneği bozmayıp burada da ilk olarak bu sorudan başlıyorum. Yaşından dolayı internet piyasasına damga vurulan yıllarda proje geliştirememiş, önündeki yıllara bakıp bazen, “rekabetin içinde” olmak istemeyen, bazen de “rekabet benim göbek adım” diyen, her zaman ama her zaman dünyayı değiştirebileceğine inanmış bir Türk girişimcisi olarak tanımlamak, çatlaklığımdan sonra benim için yapılabilecek en makul tanım olmaktadır.

Daha klasik ya da somut olarak bir tanım koyacaksam buraya, kimsenin yapamayacağı kadar kendine güvenen, megalomanvari tavrıyla gıcık olmanın çok kolay olduğu, kafası güzelse muhabbetini hiçbir yerde bulamayacağınız, az konuşan, az bilen, her erkek gibi dedikodudan hiç hoşlanmayan bir kişilik tanımı da beni yansıtabilir aslında.

Hazır yazmaya başlamışım o zaman kronolojik olarak da bir tanım yapalım kendimiz için. Mesela 90 kuşağından başlayalım. Hani, sokaklarda tasolardan önce misketlerle oynayan, topun peşinden koşup terden sırılsıklam olduktan sonra son enerjisini de çeşmeye koşmaya harcayan, komşuluk ilişkileri, delikanlılık, mertlik gibi tanımları bilgisayar başında olamadığı için kaçırmamış son kuşak var ya, işte o kuşağın içinden geldiğimi aktarmakla miladı koyalım ve devamını da daha sonraya bırakalım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s